نسخه چاپی

سایت تحلیلی و اطلاع رسانی مفید نیوز
شلیک موشک انصارالله به فرودگاه جده عربستان سعودی


تاریخ: ۷ آبان ۱۳۹۵
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری سبا یمن، یک منبع نظامی با اشاره به شلیک یک فروند موشک بالستیک به فرودگاه عبدالعزیز در جده تاکید کرد این موشک با دقت به هدف اصابت کرده و خسارات سنگینی نیز به این فرودگاه وارد کرده است.
نیروهای مشترک یمنی اعلام کردند: یک فروند موشک بالستیک ساخت داخل از  نوع برکان1 «آتشفشان»، را به فرودگاه ملک عبدالعزیز در جده شلیک کردند، هم زمان منبعی نظامی در وزارت دفاع یمن خبر داد موشک شلیک شده با دقت به هدف اصابت کرده و تلفات و خسارات زیادی بر جای گذاشته است.
ارتش یمن و کمیته های مردمی یمن همچنین دو روز پیش در واکنش به حملات روزانه سعودی ها به مناطقی از یمن ، دو فروند موشک را به پایگاه نظامی المعزاب و المجنه وابسته به نیروهای آل سعود در جیزان عربستان شلیک کردند که با دقت به هدف اصابت کردند.
 
افسر ارشد یمنی: شلیک موشکهای بالستیک به فرودگاههای سعودی ادامه خواهد یافت
افسر ارشد یمنی گفت ادامه شلیک موشکهای بالستیک به فرودگاههایی که جنگنده‌های آمریکایی و صهیونیستی از آنها بلند می شوند- و به شهرها و مناطق مسکونی و غیر مسکونی یمن حمله می کنند -از اهداف موشکهای یمنی است. 
به گزارش شبکه تلویزیونی المسیره ، سرتیپ عزیز راشد به المسیره گفت: زمان و انتخاب هدف به دست ماست و این مهم ترین دستاور ارتش و کمیته های مردمی یمن است. 
وی گفت: انتخاب اهداف آن هم با دقت بسیار بالا از موفقیتهای نظامی نیروهای یمنی است و تأثیر روحی و سیاسی در روزهای آینده خواهد داشت. 
کارشناس نظامی یمنی تصریح کرد ادامه شلیک چنین موشکهایی به فرودگاههایی که جنگنده های آمریکایی و صهیونیستی از آنها بلند می شوند از اهداف موشکهای یمنی است و حالت رعبی در میان سعودی ها از اینکه مبادا این جنگنده ها نتوانند از این فرودگاهها بلند شوند به وجود می آورد. زمان شلیک موشکها از نظر راهبردی و نظامی دارای اهمیت زیادی است. اصابت موشکها به اهداف نیز یک موفقیت بزرگی است.
المسیره با پخش تصاویر شلیک این موشک افزود: موشک شلیک شده با دقت به هدفش اصابت کرد.
فرودگاه عبدالعزیز یکی از مهم ترین فرودگاههای سعودی است .
یگانهای موشکی یمنی پیش از این اعلام کرده بودند تعدادی از اهداف در تیررس موشکهای بالستیک یمنی است و این موشکها در پاسخ به ادامه حملات جنگنده های متجاوزان سعودی آمریکایی شلیک می شود و برد موشک برکان-1 [آتشفشان] نیز بیش از 800 کیلومتر است و پانصد کیلوگرم نیز مواد منفجره حمل می کند و یمنی ها  این نوع موشک بالستیک را ارتقا داده اند و ساخته اند.
http://mofidnews.com/index.php?page=desc.php&id=13843&tab=rooz